Materjalispetsialistidega tehakse tihedat koostööd toodete arendamisel. Materjalispetsialisti (materjalikeemiku) töö on arendada uusi materjale ja tehnoloogiaid, kuna mitmed teoreetiliselt väljatöötatud rakendused takerduvad sobiva materjali puudumise taha. Materjaliteadlased ja -keemikud uurivad aineid aatomi- ja molekulaartasandil, otsides viise, kuidas erinevad ained üksteisega reageerivad. Materjaliteaduse füüsikaharule spetsialiseerujad uurivad, kuidas aine käitub molekulaar- ja aatomitasandil ja kuidas defektstruktuur mõjutab aine omadusi. Füüsikalised uuringud toovad selgust nii ainete kristallstruktuuri kui ka optiliste ja elektriliste omaduste kujunemisest. Uuringute põhjal luuakse uusi füüsikalisi teooriaid.
Materjalispetsialistid
Metallurg (metallurgist) on sisuliselt materjaliteadlane, kes töötab metallidega. Sageli töötab ta koostöös inseneride, teadlaste ja äriprofessionaalidega, et toota tooteid ja uusi materjale ning arendada uuenduslikke lahendusi. [5] Metallurg aitab tootmises leida ja kasutada metalle võimalikult efektiivselt ning luua neist tooteid või tootmisseadmete osi.
Nanotehnoloog (nanotechnologist) on teadlane või insener, kes töötab nii orgaaniliste kui ka anorgaaniliste materjalidega, mis on väiksemad kui 100 nanomeetrit aatomi- või molekuliskaalal. Ta töötab välja uusi materjale ja seadmeid, samuti ravimeid ja diagnostikavahendeid. Nanotehnoloogia hõlmab muu hulgas füüsikat, keemiat, bioloogiat, inseneri- ja arvutiteadusi.
Ametit saad omandada
-
materjalitehnoloogia
-
tootearendus ja tootmistehnika
-
puidu-, plasti- ja tekstiilitehnoloogia (magister)
-
tootmine ja tootmiskorraldus
-
füüsika, keemia ja materjaliteadus
-
materjaliteadus ja tehnoloogia (magister)
Videod ja artiklid
- "Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline"
- "Karjäär, mis muudab - kohalikust planetaariumist Euroopa Kosmoseagentuuri"
- „Dr Ruth Oltjer: arstist ettevõtja, kes võitleb tapjabakteritega“
- "Tanel Tätte: avastused sünnivad ka vussi keeratud katsest"