Skip to content
Projektist
Projektist

Valdkonna kirjeldus

Õppimis- ja arenemishuviline ei peaks eriala või ametiala valides piirduma üksnes sellega, mida Eestis saab õppida, vaid võiks julgelt uurida ja kaaluda ka õppimisvõimalusi mujal maailmas, sealjuures alahindamata rahvusvaheliste veebikursuste pakutavat.

Selles peatükis on toodud vaid mõned näited huvitavate ametialade kohta, mis iseloomustavad hästi inseneride töö valdkonnaülest olemust ja tihedat seotust teiste valdkondadega. Oskused ja teadmised, mida inseneriks õppides omandatakse (nt projektijuhtimine, meeskonnatöö kogemus, probleemide lahendamise oskus, loovus ja analüütilisus, kommunikatsioon ja IT-teadmised), on lihtsalt ülekantavad teistesse valdkondadesse. Seetõttu on inseneriharidusega töötajad väga kõrgelt hinnatud kõigi sektorite tööandjate hulgas ning kvalifitseeritud spetsialisti tööpõld lai, ulatudes spordist kosmoseni. Ükskõik millise valdkonnaga on tegu või mis ettevõtmine huvi pakub, on inseneril võimalik neis kõigis endale rakendust leida. [3]

Ametialade valiku võimalused täienevad iga päevaga. Tasub hoida silmad lahti ning leida teavet töökohtade jm kohta, mida selles peatükis ja „Inseneeria puus“ kajastatud ei ole.

Järgneva STEAM-ametite väljavõtte allikas on UK Young Scientists & Engineers Fair „The Big Bang“. [5]

Viited

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.