Skip to content
Projektist
Projektist

Meditsiin

Meditsiiniline pilditöötlusinsener (medical imaging engineer) töötab masina loodud kehakujutistega, kasutades röntgenpiltide, tuumameditsiini ja MRI-skaneerimise informatsiooni. Informatsiooni kogumine, haldamine ja töötlemine sobivate otsuste tegemiseks on oluline meditsiinivaldkonna arenguks. Sellist arengut aitab tagada insener, kes töötleb ja analüüsib meditsiinilisi pilte.

Kirurgiatehnik (surgical technic) valmistab operatsioonitoa ette kirurgile, õdedele ja muule operatsiooniga seotud personalile. Ta paneb kokku steriilsed seadmed ja abistab operatsiooni ajal. See töö võib mõnikord hõlmata patsiendi abistamist operatsiooniks ettevalmistamisel või operatsioonisaali viimisel. Kirurgiatehnik arendab ja loob seadmeid, mis aitavad operatsioone edukalt läbi viia.

Proteesitehnik (prosthetics technician) loob masinate ja arvutiseadmete abil nii puidust, metallist kui ka plastist kunstlikke jäsemeid ja seadmeid, mis on kohandatud patsienti järgi.

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.