Skip to content
Projektist
Projektist

Meditsiin ja tervis

Meditsiiniline pilditöötlusinsener (medical imaging engineer) töötab masina loodud kehakujutistega, kasutades röntgenpiltide, tuumameditsiini ja MRI-skaneerimise informatsiooni. Informatsiooni kogumine, haldamine ja töötlemine sobivate otsuste tegemiseks on oluline meditsiinivaldkonna arenguks. Sellist arengut aitab tagada insener, kes töötleb ja analüüsib meditsiinilisi pilte.

Kirurgiatehnik (surgical technic) valmistab operatsioonitoa ette kirurgile, õdedele ja muule operatsiooniga seotud personalile. Ta paneb kokku steriilsed seadmed ja abistab operatsiooni ajal. See töö võib mõnikord hõlmata patsiendi abistamist operatsiooniks ettevalmistamisel või operatsioonisaali viimisel. Kirurgiatehnik arendab ja loob seadmeid, mis aitavad operatsioone edukalt läbi viia.

Proteesitehnik (prosthetics technician) loob masinate ja arvutiseadmete abil nii puidust, metallist kui ka plastist kunstlikke jäsemeid ja seadmeid, mis on kohandatud patsiendi järgi.

Ergonoom on spetsialist, kes aitab kaasa tervisliku ja ohutu töökeskkonna loomisele. Ta selgitab välja ja hindab töökeskkonna füüsikaliste ja füsioloogiliste ohutegurite võimalikku mõju töötajate tervisele, nõustab tööandjaid ja töötajaid tervist säästvate töötingimuste loomisel ning selgitab ergonoomiliste lahenduste mõju majanduslikule efektiivsusele ja töötajate töövõimele. Ergonoom osaleb nõustajana uute toodete disainimises.

Kiirguskaitsja (radiation protector) on teadlane ja tehnik, kes tegutseb, et kaitsta inimesi ja keskkonda kiirguse kahjulike mõjude eest. Tema töö võib hõlmata töökeskkonna kiirguskaitset (kaitsta neid, kes töö käigus puutuvad kiirgusega kokku), aga ka näiteks diagnoosimise või ravi osana kiirgusega kokkupuutuvate patsientide kaitset ja avalikkuse kaitset. [5]

Ametit saad omandada

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.