Skip to content
Projektist
Projektist

Õhusõiduki insener

Lennundusmaastik areneb maailmas peamiselt just lennundustehnika valdkonna kaudu. Õhusõiduki insenerid tegelevad mehitatud ja mehitamata õhusõidukite ja nende komponentide projekteerimise, arendamise ja hooldamisega. Kuna õhusõidukite projekteerimine, testimine ja ohutu käitamine nõuab väga põhjalikke teadmisi mitmetes inseneeria valdkondades, siis keskendutakse õhusõiduki insenerina töötades reeglina mõnele konkreetsele valdkonnale, milleks võib olla näiteks aerodünaamika, õhusõiduki konstruktsioon, mootorid, avioonikasüsteemid, tootmine, käitamisprotseduurid, jätkuva lennukõlblikkuse tagamine, hooldus.

Eesti Lennuakadeemias saab lennundustehnika erialal spetsialiseeruda õhusõiduki ehituse ja hoolduse suunale, kus on võimalik valida kolme detailsema mooduli vahel ja teha karjääri. Lennuakadeemia kraadiga saab õpinguid jätkata magistritasemel teistes kõrgkoolides nii Eestis kui ka välismaal. Lennundusinsenerid leiavad rakendust tsiviillennunduses, õhujõududes ning paljudes teistes ettevõtetes, kus tegeletakse õhusõidukite ehituse, hoolduse või komponentide tootmisega. Tööandjateks võivad olla nii Eesti ja välismaa ettevõtted kui ka riigiasutused (näiteks Tallinna Lennujaam, Eesti Õhuvägi, Magnetic MRO, Threod Systems jpm).

Õhusõiduki mehaanika- või elektroonikainsener tegeleb mehitatud ja mehitamata õhusõidukite mehaaniliste ja elektriliste süsteemide (sealhulgas sidesüsteemide) projekteerimise, arendamise ja tootmistehnoloogia väljatöötamisega.

Õhusõiduki hooldusinsener tegeleb õhusõidukite hooldustööde ja hooldustööde otstarbeka korraldamisega. Õpingute käigus saab läbida ka rahvusvaheliselt tunnustatud Osa-66 B1 või B2 kategooria baaskoolituse kursuse ja saada vastava baaskoolituse tunnistuse.

Õhusõidukite jätkuva lennukõlblikkuse insener tegeleb õhusõidukite hoolduste planeerimise ja korraldamisega või insenerina, kes tegeleb lennumeeskondade nõustamisega, et lahendada õhusõidukitel lennu ajal tekkivaid tehnilisi probleeme.

 

Ametit saad omandada

Videod ja artiklid

Viited

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.