Skip to content
Projektist
Projektist

Autoinsener

Autoinseneri töö eesmärk on tagada sõidukite (autod, haagised, mootorrattad) ohutu, keskkonnasäästlik ja efektiivne kasutamine ja arendamine ning uute mudelite loomine. Sõidukite tootmises on inseneritegevus seotud sõidukite või nende komponentide projekteerimisega, toote tehnilise juhendmaterjali või toote valmistamise tehnoloogia väljatöötamise, sõidukite tehniliste ekspertiisidega ning uudsete autotehnoloogia võimaluste kasutuselevõtuga.

Autoinsener on kõrgharidusega tehnika- ja/või tehnoloogiaspetsialist, kes töötab autondusega seotud projekteerimis-, tootmis-, remondi-, käitlemis-, ning müügiettevõtetes. Ta teeb koostööd elektroonika-, mehaanika-, mehhatroonika-, logistika- ja teiste valdkondade transpordispetsialistidega. Töötada tuleb iseseisvalt keerulises, piiritlemata ja uut strateegilist käsitlust vajavates olukordades. Autoinsener analüüsib ja sünteesib iseseisvalt uusi ja keerulisi kutsealaseid ideid ning pakub välja turunduslahendusi, tehnoloogiateenuseid, juhtimismeetodeid jm. Maanteetranspordi tehnoloogia suunal on inseneritegevus seotud autotehnika kasutamise tehniliste probleemide lahendamisega, autovedude optimeerimisega ning piirkondlike liiklusskeemide koostamise ja täiustamisega. Samuti liiklusloendustele eksperdihinnangute andmise ning liiklus- ja autotehniliste ekspertiisidega. [64]

Ametit saad omandada

Videod ja artiklid

Viited

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.