Skip to content
Projektist
Projektist

Valdkonna kirjeldus

Arhitekt, geomaatik, ehitusinsener ja teised valdkonda kuuluvad insenerid ei pea tänapäeva Eestis looma pelgalt õhulosse, vaid oma ala meistrid saavad kujundada ja rajada uut elukeskkonda. Olgu see siis uus ruumiline keskkond, rajatis või hoone – kõik need luuakse alustuseks virtuaalsesse keskkonda ning seejärel jõuavad ideed arvutist reaalsusesse. Kui loodud virtuaalne lahendus on läbi hinnatud ja analüüsitud, liigub looming edasi rakendusarhitektide, -geodeetide ja -inseneride kätesse, kes selle materjalis realiseerivad ning annavad omakorda edasi kinnisvarahaldajatele.

Insenerilikult korrektses lahenduses jääb ehitatu aastateks, delikaatselt loodusesse paigutatuna, teenima ja rõõmustama meid kauni arhitektuuriga. Kui seod end selle kutsevaldkonnaga, saad end realiseerida nüüdisaegses keskkonnas tänapäevaste töövahenditega ning luua uut ja aastateks püsivat. [7] Arhitektuuri, geomaatika, ehituse ja kinnisvara inseneride looming ümbritseb meid iga päev ja loob ruumilise väärtuse meie ümber. Need on erialad, mida omandades saab enda loodut aastakümneid imetleda.

Viited

  • 7:

    Tammaru, Enn, „Miks õppida arhitektuuri, geomaatikat, ehitust ja kinnisvara korrashoidu?“, intervjuu 30.04.2020.

Palun hinnake 5 palli skaalal, kuidas jäite artikli sisuga rahule

Rating
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
PUU*STRUKTUUR on ülevaade valdkondadest ja erialadest ning võimaldab operatiivselt huvipakkuva materjalini jõuda. Valdkondade vahel liikumiseks klõpsake valdkondade värvilistel ikoonidel.